Anmälningar

Anmälda lag / ilmoittautuneet joukkueet / registered teams

Följande lag är anmälda till Folkhälsan Swimrun 2020 / seuraavat joukkueet ovat ilmoittautuneet Folkhälsan Swimrun -kilpailuun 2020 / the following teams have registered to Folkhälsan Swimrun 2020

FSR2020 ÖTILLÖ MERIT RACE

(ranking points for ÖtillÖ 2021

 Mixed Team

 Team LighthouseAndTrailer: Annikka Koivu, Markko Lehtosalo  FIN 
 Turilas ja Jäärä: Arja Lemmettylä, Petri Ahti  FIN
 Team Ankara paluu: Eva-Lotta Backman, Saku Streng  FIN
 Team Marko: Anna Haapanen, Juho Päällysaho  FIN
Team Random: Hanna Jokinen, Arno Glöckner  FIN, GER
Team Marko: Anna Haapanen, Juha Päällysaho  FIN
   
   

Women team

 Team Kunnon Polte: Susanne Heinonen, Jaana Vaulamo  FIN 
 Rautatalli Racing: Aino Luoma, Heini Hartikainen  FIN
 LANE4Swimrun: Anu Uhtoinen, Hanna Seikola  FIN
 DreamTeam HyväTuli: Heidi Hyvärinen, Maisa Tuliniemi  FIN
 Team No Surprise: Sari Puumala, Sanna Hokkanen  FIN
 Team RunNot: Tuija Piiroinen, Sari Lehmijoki  FIN
 Kelluvat: Pauliina Penttilä, Anu Adler  FIN
   
   

Men team

 SKB: Tero Setola, Mikko Laine  FIN
 Kipittäjät:Tuomas Iivanainen, Gisle Sjöberg   FIN, NOR
 Team Heppa: Pasi Ropponen, Pentti Heppu  FIN
 Swimrunlager: Antti Hanhilahti, Jari Rintala  FIN
 Åbolands Hurrin: Nata Alho, Tobias Fredriksson  FIN
 Nylands Hurrin: Jon Andersson, Oskar Virros  FIN
 Lane4Swimrun: Ville Mäkelä, Jaakko Mäkelä  FIN
 Arvokalat: Sami Naatula, Vesa Uuspelto  FIN
 Kukkakoski: Janne Blomqvist, Ossi Ilveskoski  FIN

Keksikehvelit: Mikko Lehmuskoski, Anttu Harlin

 FIN

Turun Urheiluliitto Triathlon: Mika Luoto, Ilkka Utriainen 

 FIN

Total Mayhem: Tuomo Saarinen, Miika Hynninen

FIN
OC Toffee Swimrun: Sami Tuhkanen, Hannu Hänninen FIN
Vanhat Lupaukset: Tero Hyppölä, Miikka Osmo FIN
Wolfpack-sr: Joni Kemppi, Kimmo Harikoski FIN
Tagahoovi Pingutus: Aki Kattelus, Tommy Korin FIN
Noux Brothers: Tero Koski, Jyrki Tammivuori FIN
Tagahoovi Pingutus: Aki Kattelus, Tommy Korin FIN
   
   

FSR2020 Endurance race, by BEANIT

Mixed Team

TeamSalamavaara: Veera Malmivaara, Lari Salama   FIN
Team Yhtäkkii: Riina Santamäki-Pesonen, Petri Koivunen  FIN
Jammakko: Maxine Mattson, Markus Mattson  FIN
Team Metsäkeijot: Saana, Yrjönen, Marcus Lindqvist  FIN
Team Turtles: Kaisa Bergman, Antti Roikonen  FIN
TJSeahorses: Jane Latvala, Tero Koponen  FIN
SRC Hukassa: Tiina Karkiainen, Kalle Montonen  FIN
Team Tahto: Johanna Tokola, Heikki Nummelin  FIN
Team Fröjdö: Laura Fröjdö, Simon Fröjdö  FIN
Espoon Pluus: Terhi Nyberg, Pekka Viitta  FIN
Myötä- Ja Vastamäessä: Kati Terioja, Kalle Hietanen  FIN
Team KoTa: Annemari Kovalainen, Mika Taberman  FIN
SuonSankarit: Felix Pakkasjärvi, Walter Salmi  FIN
 Team Say No! to Doping: Jasmina Glad-Schreven, Thomas Schreven   FIN
Simba ja Pumba: Johanna Wiik, Marko Mettenranta  FIN
 Team Kynäniskat: Sanna Lassila, Mika Savolainen  FIN
   

Women team

 Drama&Intensity: Suvi Tanner, Eeva Pekanheimo   FIN
Rautatalli Leftovers: Niina Kosonen, Milka Aho  FIN
 Polku-Pimatsut: Mari Hari, Pia Taiminen  FIN
 Stamformers: Åsa Stam, Fanny Stam-Ravi  FIN
 Team TestRun: Nina Isokorpi, Tua Forsell  FIN
 Sai-Mi SR Team: Saila Kauhanen, Miia Wiklund  FIN
 Team Merimakkarat: Katariina Ahonen, Anna-Liisa Kaasila  FIN
 Cava 3: Inka Puumalainen, Eija Pasanen  FIN
  Team Uphill Girls: Meri Viljanen, Maarit Venesmäki   FIN
   
   

Men team

Thunnus Thynnus: Sami Hiedanpää, Niklas Löfgren   FIN
Käsipohjaa Ja Kontaten: Kalle Metso, Teppo Pirttioja   FIN
Vihti Tri: Juha Seppälä, Pekka Vainio  FIN
Natare Debeat: Aapo Saranpää, Simo Raisikla  FIN
Fanny Jackets: Dean Pattrick, Matt Redford  UK
   FIN
Hökkäilijät: Toni Taiminen, Jani Taiminen  FIN
Team Lykrasedät: Marcus Lindqvist, Jarkko Vesikansa  FIN
Sammalvuoren Karpaasit: Joonas Arponen, Tommi Verho  FIN
Pelkäämme Yhdessä: Marco Färm, Toni Pulkkinen  FIN
JuMi: Jukka Naakka, Mikko Nikander  FIN
Finnish SwimRun Troopers:  Mikko Rantanen, Rainer Lindqvist  FIN
Pullapojat: Jarkko Nordlund, Jere Teutari  FIN
Saukko ja Salama: Antti Vuorikoski, Timo Ruohoalho  FIN
AtomicSwim: Andre Ahlbäck, Jonas lindström  FIN
Noux Knights: Niklas Sohlberg, Heikki Kiili  FIN
Illaksi kotiin: Niko Kettunen, Jaako Pajunen  FIN
   
   
   

FSR2020 Sprint race, by KERADUR

Kylmän Veden Kyykyttäjät: Taru Willström, Jari Hägg   FIN
C2: Carin Stenvall, Christian Björkbom  FIN
Vesipantterit: Johanna Venäläinen, Tuomo Pesonen  FIN
Team Vattenvan: Ida-Maria Grandell, Andreas Aalto  FIN
Tiikeri ja Karhu: Satu Alavalkama, Reijo Mylläri  FIN
Hetkien Vaellus: Veera Kangaspunta, Jani Lahtinen  FIN
TeamLAXUS: Henna Rönkönharju, Antti Forsell  FIN
Team Marankatti: Nina Simojoki, Martin Lindroos  FIN
Team Mashalander: Helena Siren Gualinga, Anders Siren  EC, FIN
   
   

Women team

Pitkä ja Pätkä: Peppi Nyström, Maria Nyström  FIN
Team Läpslund: Jasmin Läpsä, Linda Björklund  FIN
Team Tiput: Tia Kurki, Sara Kalliomäki  FIN
Team Naakka: Pia Ratinen, Anniina Hakkarainen  FIN
Östnylands Haba: Barbro Lundström, Hanna Lindholm  FIN
Neopreeni Ninjat: Elisabet Hänninen, Kristiina Kivilohkare  FIN
Lenkkiryhmä: Karolina Kivimäki, Anna-Maria Mende  FIN
Kepsi-kimmat: Terhi Jantunen, Outi Hyppölä  FIN
Swing&Fun: Mia Borg, Viola Borg  FIN
Finska Pinnar: Tuula Kupila, Anna Nummi  FIN
Kutulskuttarna: Sophie Romantschuk, Johanna Berlin  FIN
IdänIhmenaiset: Marja-Liisa Kanigan, Marjo Kekki  FIN
Team Peppi: Liisa Lampola, Raija Hyytiäinen  FIN
Team TuULetus: Sari Stenholm, Maria Kasurinen  FIN
 Maaston Matelijat: Elna Rikkinen, Ida Kontkanen  FiIN
   
   

Men team

Fyrhjulsdrift: Alexander Tallberg, Andreas Michelsson   FIN
Team Beanit-Tehtaan Johtajat: Ville Viksten, Petteri Laiti  FIN
Nummi Seal: Vesa Lipponen, Christophe Eyraud  FIN, FRA
HotDogs: Craig Buckley, Henry Ossian  UK, FIN
Team Nelkyt: Tommi Sutinen, Lasse Sutinen  FIN
Team Sarcopterygi: Joni Partanen, Matias Johansson  FIN
Hydra: Sami Kähkönen, Rami Laakso  FIN
The Skadedrabbade: Mathias Nyman, Jori Stjerna  FIN
Asterix & Obelix: Samuel Weber, Tom Lindberg  FIN
TriTopTeam1: Veikka Saren, Timi Mailinen  FIN
Masters Of Disaster: Markus Lindqvist, Tony Eichholz  FIN
TriTopTeam2: Joel AF Hällström, Ville-Valteri Salonen  FIN
Team Gädda: Niclas Wiitala, Sebastian Dahlstrom  FIN
   
   

FSR2020 Endurance Solo

 

Solo (no classes)

 
Åland Triathlon Club: Hubertus von Frenckell AX
Helsinki: Vesa Kyckling FIN
Lone John's Swim Club: John Rugemalira FIN
Torsten.fi: Timo Röyskö FIN
Team Beanit II: Esa Gustafsson FIN
Solo BjörkÖtillÖ: Joni Koivusaari FIN
Helsinki, Adrian Pollard  FIN
   
   

FSR2020 Supersprint

Solo (no classes)

Traeben: Martti Pankaksoki   FIN
FiZel: Filipp Zelik  UA 
Kultapossukerho: Tom Grahn  FIN
Silakkasiskot Sivuraiteella: Jenni Mielikäinen  FIN
Silakkasiskot Sivuraiteella: Nina Norjama  FIN
Team Liimasieni: Sini Nurmi  FIN
Åland: Ann Tylemo  AX
 Foxy Braxen: Linda Bondestam  FIN
 Foxy Braxen: Maria Klemetz  FIN